A Pillangó Zircre száll

A Pillangóhatás Pedagógia Program egyik kedvezményezett csapata a 2011-’12-es tanévben a zirci III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény. Az iskola 13-os diákja Döme Zsófia nyújtotta be pályázatát, ugyanis már korábban érkezett felkérés iskolánkba, hogy a sportpálya melletti rúgófalra kerüljön egy iskolánk diákjai által készített festmény, de akkor anyagi problémák miatt ez nem valósult meg.

A PPP segítségével a diákok egy új lehetőséget kaptak arra, hogy nem csak a rúgófalat, hanem egy melléképületet is befessenek. A festmények témája nem fix, csak annyi kikötés volt, hogy sporttal kapcsolatos és fiatalos legyen. A tervek készítése és összehangolása jelenleg is folyamatban van.

A Zirc városhoz való kötődés jegyében a fal átadását Zirc Város Napjára – május 12-re – tervezzük, amikor mindenki a környezete szépítésén dolgozik a kisvárosban. Az átadó ünnepségére egy műsorral is készülünk.

A PPP-sek már kétszer jártak iskolánkban, először csak a feladatok felosztása és ismerkedés volt, a második találkozón azonban már konkrét tervekről is volt szó, amelyek művészetis diákjaink munkái.

Hertner András
III. Béla Gimnázium, Művészeti Szakközépiskola és AMI.
12. A


Utoljára frissítve: 2012. máj. 05., szombat 21:29